سومین اشتباه: زنان عاشق توانایی های بالقوه یک مرد می شوند

 گاهی زنها همه انرژی و توان خودشون رو صرف به فعلیت رسوندن توانایی های مردان میکنن. و با این کار در واقع وارد یک رابطه نمیشن بلکه خودشونو وقف یک پروژه می کنن و وقف یک علت!!!!

فکر میکنن میتونن با کمک به یه مرد از نظر مالی، عاطفی، فکری و ... باعث ترقیش بشن. اما همونقدر که به اون مرد کمک میکنن نصفشو صرف تعالی خودشون نمیکنن و در دراز مدت سرخورده میشن. چون بعد از مدتها تلاش هنوز خودشون مستقلاً چیزی نیستن و چیزی ندارن که بهش فخر کنن حتی در تنهایی خودشون.

اما چطوری؟

شکلک شنل قرمزی,شکلک دخترک شنل پوش,شکلک دخترونه,شکلک های دخترونه,,get Little Red Riding Hood,smiley girl wearing cape,smiley Dkhtrvnh,get Dkhtrvnh,,

  1. ما به ماموریتهای نجات احساسی میریم و مردایی رو پیدا میکنیم که تمایل ندارند به خودشان کمک کنن.
  2. ما مردایی را دوست داریم که ما رو دوست ندارن و بر داشتن چیزی از انها پافشاری میکنیم که بدست نمیآوریم

اما چرا زنها عاشق توانایی های بالقوه مردان می شوند؟

ما خودمونو مسئول کمک به دیگران میدونیم و وقتی در این مسیر موفق نمیشیم و مردی که  –حتی ممکنه به غلط انتخاب کرده باشیم-  همراهمونه به کمال مطلوب ما نرسه احساس بی کفایتی، سرخوردگی و شکست میکنیم و فکر میکنیم به اندازه کافی خوب نبودیم. اگر قدری بهترف مهربانتر و با گذشت تر میبودیم قطعا موفق میشدیم!!!


آیا شما این اشتباه را میکنید؟

اگر شما بخودتون میگید مرد شما به زمان بیشتری نیاز داره تا موفق بشه، تا بحال کسی به اندازه کافی بهش محبت نکرده تا موفق بشه،احساس میکنید کسی اونو تا بحال درست درک نکرده، شما هم از این دسته زنانی هستید که خطای شماره 3 را دارند.

 

راه حل:

  1. انرژی خلاق خود را صرف خود کنید. فهرستی از نقشه ها و آرزوهای خود تهیه کنید و از مسیر اصلی خود دور نشوید
  2. فهرستی تهیه کنید از کارهایی که حاضر نیستم برای نجات مردان انجام دهم
  3. مردی را بیابید که خودش بتواند مشکلاتش را حل کند و دیگر نیاز نباشد شما آن کار را انجام دهید. اما این به معنای عدم حمایت از رشد همسرتان نیست. بللکه یعنی تیمی کار کنید
  4. در ابتدای یک رابطه از شریکتان بپرسید اهدافش چیست و چه مقاصدی را در زندگی دنبال خواهد کرد؟ اگر با شما هم مسیر بود کمی به او فرصت عشق و همراهی بدهید و بعد چند ماه "رفتار" او را ارزیابی کنید. رفتار گویا تر از کلام است.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید