طلسم جادوجمبل بخت گشا

Jodakonanndeh.www.shabhayetanhayi.ir (12)

روزی با دوستم برای استخاره پیش سیدی رفتیم.

دوستم برای یک مسئله کاری دو دل بود

یکی دو نفر دیگرهم آنجا بودند

یکی از آنها دختری بود که امده بود بختش را واکنند

من نگاهی به دوستم کردم 

دوستم نگاهی به من انداخت

بی هیچ حرفی تماشاگر مراسم "بخت گشایی" بودیم

وقتی بعدا با دوستم حرف میزدیم هر دو به یک چیز معتقد بودیم

دلیل ازدواج نکردن دختر خودش بود

چهره معمولی داشت

هیچ نقصی در صورتش نبود

اما ....

چطور بگوییم بیشتر از یک بخت گشا به کسی نیاز داشت که صادقانه ظاهر و لباس پوشیدنش را نقد کند

 

من به جادم و طلسم معتقدم . در قرآن صریحا آمده و من هم قبول دارم اما

در جامعه ایی که سن ازدواج بالا رفته

در جامعه ایی که مشکلات اقتصادی بیداد میکند

در جامعه ایی که آمار طلاق سرسام آور است

در جامعه ایی که آمار بیکاری بیداد میکند

چرا هرکس مجرد ماند، فقیر شد، طلاق گرفت یا بیکار ماند تصور میکند جادو شده؟؟

 

کمی بیشتر دقت کنیم میبینیم که...

Jodakonanndeh.www.shabhayetanhayi.ir (12)

/ 8 نظر / 14 بازدید
عباس حکمت

سلام:مطلب زیبایی نوشته بودید. اما به نظرم می آید در قرآن از سحر ووسیله تفرقه بین زن ومرد آمده که آن هم توسط انبیا نا کارامد می شوند!پس نظر قرآن بی اعتنایی ویا باطل کردن آن هاست! نه به آن ها به قول شما چنگ زدن!!!!!!!!!!!!!!!! بهتر است به روش قرآن عقل وعلم را حاکم بر زندگی خود بکنیم نه خرافات را؟!!!!!!!!!![متفکر]

طلیعه

منو ببخشیدولی راحت بگم...سن ازدواج رفته بالا و..ولی اخ خودمونیم بعضی دخترام خودشون شرایطشون خیلی معمولیه اماانتظاردارن ادمهای سطح بالای جامعه بیان خواستگاریشون وبه ادمای هم سطح خودشون راضی نیستن!!اخ یکی نیس بگ ب جیب بابات.تحصیلات خودت پرستیز خودت ی نگاه بنداز!!!همه امال وارزوها روک پسرمردم نباییدبرطرف کنه.غیرازانم بعضیا صرف تحصیلات خوب ووضعیت مالی متناسب انتظارشاهزاده دارن..نه جونم یکم خوشرو واجتماعی باش..یکم لباس اراسته بپوش..نمیگم ارایش وجلف بازی میگم هیکل متناسب برخورددرست...ادم حسابی جذب این چیزا میشه نه دخترضعیف ...وبدتیپ...

جنس دوم؟

آخه کی از شوهر خیر دیده که این مجردا اینقدر مشتاقن؟[نیشخند][خنده]

جنس دوم؟

قبلی رو شوخی کردم کلاً خرافات بین مردم ما بیداد میکنه کاری به طلسم و جادو ندارم و اینکه از نظر شرعی درست هست یا نه اما متاسفانه مراجعه به رمال و فالگیر و دعا نویس هنوزم وجود داره!

هدی

حرفی ندارم ازین همه ... آرام جان شما اهوازی هستید آیا!!!؟

جنس دوم؟

بابا پست جدید بذار روزانه پست بذار!

گاو خشمگین

جواب سوالت روشنه: ما ترجیح میدیم خودمون رو اسیر شرایط تصور کنیم، در نتیجه از قدرت های ماورایی کمک بخوایم، مثل جادو و فال قهوه!

جنس دوم؟

تنها بازمانده ي يك كشتي شكسته به جزيره ي كوچك خالي از سكنه اي افتاد. او با دلي لرزان دعا كرد كه خدا نجاتش دهد. روزها افق را به دنبال یافتن کمک از نظر مي گذراند اما كسي نمي آمد. سر انجام خسته و از پا افتاده موفق شد از تخته پاره ها كلبه اي بسازد تا خود را از باد و باران محافظت كند و دارا يي هاي اندكش را در آن نگه دارد. روزي كه پس از پرسه روزانه و جستجوي غذا در حال برگشتن به كلبه بود با دیدن دود غلیظی که از آنجا بلند می شد با شتاب خود را به کلبه رساند و آنجا را در حال سوختن دید. همه چيز از دست رفته بود. در جا خشكش زد. از شدت خشم و اندوه فرياد زد:»خدايا تو چطور راضي شدي با من چنين كاري بكني؟« صبح روز بعد با بوق كشتي اي كه به ساحل نزديك مي شد از خواب پريد. خود را به سرعت به ساحل رساند و وقتی با ملوانان روبرو شد پرسيد: »شما ها از كجا فهميديد من اينجا هستم؟« ملوانان با تعجب جواب دادند: » خوب ما متوجه علايمي دودی که می فرستادی شديم!